جزئیات خبر


در گفت و گو با سرپرست شرکت کشاورزی رضوی؛

مشکلات چغندرکاران در فصل برداشت تشریح شد.

مشکلات چغندرکاران در فصل برداشت تشریح شد.
1396/9/13

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی، مشکلات چغندر کاران در فصل برداشت را تشریح کرد.
محمد باقر قناد طوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: با توجه به هم زمان بودن فصل برداشت محصول چغندر قند و  زعفران در منطقه، در این راستا یکی از مشکلات عمده، نبود و کمبود نیروی انسانی است.
وی ادامه داد: از طرفی با توجه به مراجعه هم زمان کشاورزان از مناطق مختلف برای تحویل چغندر قند به کارخانجات، مدت زمان طولانی برای تحویل محصول صرف خواهد شد که این موضوع نیز معضلات خاص از جمله افزایش هزینه های تولید خود را به همراه دارد.
باقر طوسی اضافه کرد: البته شرکت کشاورزی رضوی سعی کرده تا در زمان های مناسب، محصول تولید شده را به شرکت قند تربت حیدریه تابعه سازمان اقتصادی رضوی ارسال کند.
وی نبود دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته و به روز را یکی دیگر از مشکلات موجود برشمرد و افزود: دستگاه های مکانیزه برداشت موجود، دارای نقایصی بوده که به این محصول در حین برداشت خسارت وارد می کند.
باقر طوسی ادامه داد: با همه این اوصاف، شرکت کشاورزی رضوی، در سال های 1394 و 1395 به عنوان چغندرکار نمونه در شهرستان خواف و رشتخوار معرفی شده است.
قناد طوسی، اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار را یکی از اقدامات ارزشمند و در دست اقدام شرکت برای تولید این محصول عنوان کرد و افزود: تجهیز اراضی به سیستم های نوین آبیاری، علاوه بر توجه به موضوع بحران آب، افزایش عملکرد چغندر را در پی داشته است.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی ادامه داد: در این راستا، طی سال جاری با اجرای طرح 344 هکتاری و طرح 265 هکتاری، تمامی اراضی شرکت به سیستم های آبیاری نوین مجهز می شود.
366-96

نظر شما