جزئیات خبر


برداشت بیش از 8 تن پسته خشک از باغات شرکت کشاورزی رضوی

برداشت بیش از 8 تن پسته خشک از باغات شرکت کشاورزی رضوی
1396/9/18

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی از برداشت بیش از 8 تن پسته خشک از باغات این شرکت خبر داد.
محمد باقر قناد طوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: سطح زیرکشت باغات پسته شرکت، حدود 125 هکتار می‌باشد که 13 هکتار از آن بارده و در مزرعه محمدآباد شرکت واقع شده است.
وی درباره اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش راندمان تولید گفت: انجام عملیات هرس، کوددهی، علف‌زنی، پیوند قسمتی از باغات جدید، تغذیه و محلول پاشی و... بخشی از این فعالیت‌ها به شمار می‌رود.
قناد طوسی با اشاره به لزوم تجهیز باغات پسته این شرکت به سیستم‌های نوین آبیاری، گفت: در حال حاضر آبیاری این باغات به صورت نشتی انجام می‌شود که در این راستا طرح 107 هکتار آبیاری تحت فشار باغات پسته شرکت کشاورزی، در دستور کارو در مرحله قرارداد اجرایی با پیمانکاری می باشد.
وی درباره مشکلات پیش روی پسته‌کاران گفت: معمولا با توجه به حساسیت پسته در زمان گرده‌افشانی در اوایل فصل بهار و همچنین تغییرات و نوسانات دمایی، عمل تلقیح مناسب و به موقع، یکی از مشکلات پیش رو به شمار می‌رود.
قناد طوسی ادامه داد: علاوه بر این، به دلیل شرایط خاص بازار، مسائل جغرافیایی و شرایط سیاسی حاکم بر جهان، شاهد تغییرات قیمتی فراوان و نیز حضور دلالان در این حوزه هستیم که همین موضوعات امکان فروش به موقع محصول پسته را با مشکلاتی روبرو کرده است.
370-96

نظر شما