جزئیات خبر


ارتقاء میانگین عملکرد تولید ذرت علوفه ای شرکت کشاورزی رضوی

ارتقاء میانگین عملکرد تولید ذرت علوفه ای شرکت کشاورزی رضوی
1396/9/18

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی از ارتقاء میانگین عملکرد تولید ذرت علوفه‌ای این شرکت خبر داد.
محمدباقر قناد طوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: سطح زیرکشت ذرت علوفه‌ای در اراضی شرکت طی سال جاری، 90 هکتار بوده که از این مساحت، حدود 6 هزار تن محصول برداشت شده است.
وی ادامه داد: این ارقام، از نو
انتخاب از تقویمع سینگل گراس 704 می‌باشد.
قناد طوسی، استفاده از ارقام پر تولید را یکی از اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش تولید عنوان کرد و افزود: همچنین می‌توان انتخاب تاریخ زمان کاشت مناسب، تغییر روش کاشت به صورت کف کار، انجام به موقع عملیات داشت شامل خاک‌ ورزی، کوددهی، مبارزه با علف‌های هرز، استفاده از کودهای ریزمغذی و... را نام برد.
وی ادامه داد: این محصول توسط کمباین مخصوص برداشت ذرت انجام شده که ذرت را برای سیلو کردن، به قطعات خردشده و ریز تبدیل می‌کند.
قناد طوسی درباره روش آبیاری این اراضی گفت: آبیاری مزارع ذرت شرکت، به صورت نشتی و همچنین سیستم‌های آبیاری تحت فشار قطره‌ای (تیپ) انجام می‌شود.
وی موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی را مقصد اصلی ذرت تولیدی این شرکت اعلام کرد و افزود: این محصول همچنین به مصرف بخش دامپروری شرکت کشاورزی رضوی نیز می‌رسد.
قناد طوسی با اشاره به زمان کشت این محصول در سال زراعی 97-96 گفت: کشت این محصول بعد از برداشت محصولات پائیزه گندم و جو و از اواخر خرداد ماه سال آینده آغاز می‌شود.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی ادامه داد: در نظر داریم، با هدف تامین نیاز آبی و تغذیه بهتر، روش فواصل کاشت را تغییر دهیم.
قناد طوسی اضافه کرد: علاوه بر این، کاشت محصول در قطعات با هدف صرفه‌جویی در مصرف آب، به صورت کف کار انجام شود.
372-96

نظر شما