جزئیات خبر


چغندر، محصولی استراتژیک در شرکت کشاورزی رضوی

چغندر، محصولی استراتژیک در شرکت کشاورزی رضوی
1396/9/19

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی گفت: کشت چغندر قند به عنوان محصولی استراتژیک، در برنامه این شرکت قرار دارد.
محمدباقر قناد طوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این محصول همچنین در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال در منطقه و با هدف افزایش تعامل و هم‌افزایی میان شرکت‌ها و موسسات اقتصادی آستان قدس رضوی و اصلاح الگوی کشت، در برنامه کشت تولیدات شرکت قرار گرفته است.
وی با اشاره به اختصاص 190 هکتار از اراضی شرکت به کشت این محصول طی سال زراعی 96-95‌ گفت: این سطح، در مقایسه با سال زراعی گذشته 30 درصد رشد داشته و پیش‌بینی می‌شود از این مقدار، 13 هزار تن چغندر برداشت شود.
قناد طوسی اضافه کرد: این ارقام، اصلاح شده و از نوع بذور منوژرم خارجی، مقاوم به انواع بیماری و دارای پتانسیل عملکرد بالا است.
وی با بیان این که 80 درصد اراضی چغندر شرکت کشاورزی رضوی با استفاده از سیستم‌های تحت فشار آبیاری می‌شود، گفت: آبیاری مابقی اراضی به صورت نشتی انجام می‌پذیرد.
قناد طوسی درباره فعالیت‌های این شرکت در راستای افزایش عملکرد این محصول گفت: آماده سازی به موقع اراضی، بستر مناسب کشت، تاریخ کشت مناسب، استفاده از بذور پرتولید، منوژرم و مقاوم به آفات و بیماری از جمله این موارد به شمار می‌رود.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان به تغییر روش کاشت به منظور صرفه‌جویی در مصرف و کارایی آب، کشت به صورت کف کار، مبارزه با علف‌های هرز، کشت به موقع، استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت فشار، کوددهی و محلول پاشی با انواع ریزمغذی‌ها و... اشاره کرد.
378-96

نظر شما