جزئیات خبر


اجرای پروژه‌های متعدد آبیاری تحت فشار توسط شرکت کشاورزی رضوی

اجرای پروژه‌های متعدد آبیاری تحت فشار توسط شرکت کشاورزی رضوی
1396/9/26

سرپرست شرکت کشاورزی رضوی از اجرای پروژه‌های متعدد آبیاری تحت فشار توسط این شرکت خبر داد.
محمد باقر قناد طوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این شرکت با توجه به لزوم حفاظت، صیانت و نگهداری از موقوفات، استفاده بهینه برای تولیدات بهتر، ایجاد اشتغال در منطقه با توجه به سیاست‌های آستان قدس رضوی و همچنین تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و اجرای منشور هفتگانه رهبر معظم انقلاب، اقدامات موثری را در زمینه چالش کمبود آب و محدودیت‌های به وجود آمده در این زمینه، انجام داده است.
وی تجهیز بیش از هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شرکت در مزرعه محمد آباد تربت حیدریه و سلامی خواف به سیستم‌های نوین آبیاری سنترپیوت، تیپ و سنتر لینیر را از جمله این فعالیت‌ها طی سال‌های اخیر بر شمرد.
قناد طوسی ادامه داد: علاوه بر این، در سال جاری نیز طرح ۳۴۴ هکتاری تلفیقی آبیاری تحت فشار مزرعه سلامی اجرا شده است.
وی با اشاره به احداث استخرهای ذخیره آب با پوشش ورق ژئوممبران، گفت: این اقدام با هدف ذخیره‌سازی آب، حذف آبیاری شبانه و در نتیجه جلوگیری از هدر رفت آب، افزایش کارایی آب و حفظ منابع موجود صورت گرفته است.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی، اصلاح الگوی کشت به سمت گیاهان با نیاز آبی کم را یکی دیگر از اقدامات این شرکت با رویکرد ایجاد اشتغال و حفظ منابع پایدار عنوان کرد.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی ادامه داد: این شرکت همچنین ایجاد درآمد از جمله کاشت زعفران، احداث باغ گل محمدی، توسعه باغات پسته و... را در کارنامه فعالیت‌های حوزه کشاورزی خود دارد.

386-96

نظر شما