جزئیات خبر


با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی:

طرح آبیاری 344 هکتاری اراضی شرکت کشاورزی رضوی افتتاح شد

طرح آبیاری 344 هکتاری اراضی شرکت کشاورزی رضوی افتتاح شد
1396/11/19

با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی و به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح آبیاری 344 هکتاری اراضی شرکت کشاورزی رضوی افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، در این مراسم که امروز برگزار شد، مجتبی مزروعی؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان خواف حضور داشتند.
محمد باقر قناد طوسی؛ سرپرست شرکت کشاورزی رضوی با اشاره به طرح مذکور بیان کرد: در این طرح ١٧٢ هکتار به سیستم بارانی سنترپیوت و ١٧٢ هکتار نیز به سیستم قطره‌ای نوار تیپ مجهز می‌شود.
وی ادامه داد: این اراضی مربوط به چاه شماره یک مزرعه سلامی و حق آبه بند و قنات آن است.
قناد طوسی،  اعتبار این طرح را 33 میلیارد و 240 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: از این میان، 22 میلیارد و 360 میلیون ریال از محل اعتبارات بلاعوض دولتی و مابقی از سهم شرکت کشاورزی رضوی تامین شده است.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح، در مجموع هزار و 630 هکتار از اراضی مزرعه سلامی و محمدآباد به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده است.
قناد طوسی با اشاره به راندمان آبیاری در روش جدید گفت: راندمان آبیاری در روش قبلی ٤٠ درصد بوده که در آبیاری بارانی به ٨٠ درصد و در آبیاری قطره‌ای به ٩٠ درصد ارتقا یافته است.
وی ادامه داد: مقرر شده این سیستم آبیاری به کشت محصولاتی همچون گندم، جو، کلزا، چغندرقند، ذرت علوفه‌ای، هندوانه و گل محمدی اختصاص داده شود.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی، هدف از اجرای طرح 344 هکتاری تحت فشار را افزایش راندمان آبیاری، مدیریت مصرف آب، یکنواختی آبیاری، سیستم تزریق کود، افزایش سطح زیر کشت، افزایش عملکرد محصول، کنترل علف‌های هرز و جلوگیری از سرمازدگی و گرمازدگی عنوان کرد.
 429-96

نظر شما